חילופי זוגות – מאיפה מתחילים?

הרבה זוגות שנמצאים במערכת יחסים מונוגמית במשך הרבה שנים מרגישים שהם מגיעים למצב של שחיקה- בסקס, ברומנטיקה, בריגושים. גם אם מדובר בנישואים יציבים ומלאי אהבה, מתישהו מגיע שלב שבו מרגישים מיצוי. הסקס הופך לרוטינה ואין פרפרים בבטן כמו בעבר. לחצי היום יום והשגרה האפורה מותירים אף הם את סימניהם על הזוגיות. גם אם מדובר בזוג פתוח, שמנסה מדי פעם לגוון את יחסי המין על ידי שינוי תנוחות או שימוש בצעצועי מין, משהו מתחיל לחרוק. במצבים כאלו, כשמערכת היחסים טובה ומתפקדת, אין צורך למהר ולהתגרש בעקבות כך, או לבגוד בבן/בת הזוג רק בשביל הריגוש. ישנם פתרונות אחרים.

פתרון מקובל אחד הוא לצרף שותף או שותפים למיטה, ופתרון אחר, נפוץ לא פחות, הוא חילופי זוגות. התופעה של חילופי זוגות הפכה פופולרית במיוחד בשנים האחרונות, גם במדינתנו הקטנה. חילופי זוגות (או סווינגרס) נחשבת לדרך טובה ומהנה (וגם בטוחה למדי) להוסיף קצת פלפל לחיי המין הזוגיים, כל עוד היא מתבצעת בהסכמה וברצון מלא של שני בני הזוג. 

זוגות רבים מתעניינים בחילופי זוגות והיו מעוניינים להתנסות בכך, אך לא תמיד יודעים מהיכן להתחיל: איפה פוגשים סווינגרס אחרים? איך מתכוננים לאירוע כזה? על כך ועוד במאמר זה.

 

חילופי זוגות – צעדים ראשונים

 

אם גם אתם החלטתם להצטרף למועדון ההולך וגדל של חילופי זוגות, עליכם לדעת מספר דברים בסיסיים, הראשון שבהם הוא- היכן מוצאים פרטנרים לחילופי זוגות? 

כיום מקובל למצוא שותפים לחילופי זוגות בשלוש דרכים מרכזיות:

– אתרי חילופי זוגות : אלו אתרים הדומים מאוד לאתרי הכרויות, בהם ניתן להכיר באופן דיסקרטי זוגות נוספים המעוניינים בחילופי זוגות. אתרי חילופי זוגות נוחים מאוד במיוחד לסווינגרס המתחילים כיוון שהם מאפשרים לכם להיכנס לכך בקצב שלכם ולאט לאט להכיר את הסצנה וחוקיה הפנימיים. אפשר להחליט עם מי מדברים ועם מי לא, בלי להרגיש רע. אפשר להגביל את טווח החיפושים לפי פרמטרים שונים- גיל, אזור מגורים והעדפות נוספות. ניתן לשוחח עם זוגות אחרים, להחליף תמונות ואף לקבוע להיפגש באחד הבתים או בבית מלון.

– מועדון חילופי זוגות : מדובר במועדונים אשר הוסבו למטרת חילופי זוגות בלבד. מבחוץ הם נראים כמועדון רגיל לחלוטין אך בפנים מתרחשות מסיבות חילופי זוגות דיסקרטית. חלל המועדון כולל לרוב רחבת ריקודים ובר משקאות, וכן אזורי מנוחה וחדרים דיסקרטיים עבור החלפת זוגות.

– מסיבות חילופי זוגות פרטיות : בקהילת חילופי הזוגות בארץ יש מי שדואג לארגן מסיבות אינטימיות ויותר דיסקרטיות המתרחשות בווילות פרטיות במקומות שונים בארץ. מסיבות אלו אינן פתוחות לכולם ויש להירשם מראש אצל המארגנים. מידע על מסיבות שכאלו מתפרסם באתרים העוסקים בחילופי זוגות.

 

חילופי זוגות – תיאום ציפיות ובטיחות

 

לפני שצוללים אל תוך העולם המסעיר של חילופי זוגות, חשוב שבני הזוג ישוחחו זה עם זה, ידונו בנושא ובהשלכותיו, ויערכו תיאום ציפיות, זאת כדי לנסות ולתכנן מראש כיצד יגיבו לסיטואציות מסוימות בהן עלולים בני הזוג להיפגש, למשל: האם תסכימו להתפצל במפגש הראשון, או שאתם נשארים יחד באותו חדר? איך תסמנו האחד לשני שלא נוח לכם עם הפרטנר החדש? האם זה בסדר שרק אחד מבני הזוג ייקח חלק בפעילות? ועוד. חשוב למצוא דרך בה שני בני הזוג ירגישו מספיק בנוח במהלך חילופי הזוגות, שכן המטרה היא שכולם ייהנו.

חשוב לשמור על ערוצי תקשורת פתוחים לפני, במהלך וגם אחרי המפגש, כך שגם לאחר החוויה הראשונה של חילופי זוגות יוכלו בני הזוג לדבר באופן חופשי על מה שעברו ומה הרגישו ועל ההשלכות של המפגש.

נושא חשוב נוסף הוא נושא השמירה על הביטחון. גם סווינגרס ותיקים בסצנה יודעים שבנושא של בריאות והיגיינה- אין פשרות. בכל אירוע של חילופי זוגות יש לשמור על כללים של סקס בטוח ולהשתמש בקונדום, גם אם זו לא האופציה המועדפת עליכם. רצוי כמובן גם להגיע נקיים, מגולחים וריחניים. מסיבות חילופי זוגות כוללות גם חדרי מקלחות בהם ניתן להתרענן בין המפגשים.

לסיכום, כשרוצים להתחיל להשתתף בחילופי זוגות רצוי לעשות עבודת הכנה- אם באמצעות קריאה על הנושא וכמובן באמצעות שיחות בין בני הזוג, עד ששניכם מרגישים מוכנים. לחוששים- אפשר להיכנס לתהליך בהדרגה, תחילה בצ'אטים באתר חילופי זוגות, לאחר מכן מפגשים דיסקרטיים ורק לאחר מכן להגיע אל מסיבות חילופי זוגות.